PROFESIONÁLNÍ VYBAVENÍ

NAŠE VYBAVENÍ JE ABSOLUTNÍ ŠPIČKA V ČESKÉ REPUBLICE

PROFESIONÁLNÍ ČISTIČKA

Čistička používaná naším servisem je nejmodernějším zařízením na světě. Čištění je dokonalé, protože probíhá dvojstupňovým ultrazvukem a čtyřstupňově chemicky. Čistička čistí dokonale tím, že přefiltrovává na každé další čištění lázeň a zbavuje ji od mechanických částic. Na konci celého procesu čištění probíhá ještě automatické dosušení. Jako jediný stroj na světě má naše čistička vakuově odsávanou čistící komoru a výsledek čištění je naprosto dokonalý. Tento stroj máme jako jediný servis v republice a tím se Vašim hodinkám dostává maximální možné péče právě u nás.

PROFESIONÁLNÍ SOUSTRUH

Hodinářský soustruh má pro každý hodinářský servis při opravě hodinek nepostradatelnou roli. A proto ONYX servis značkových hodinek disponuje hned dvojicí těchto strojů. První je od německé značky LAINEN a je to naprostá špička, druhý je taktéž německé výroby Andrä & Zwingenberger. Díky tomu jsme schopni provádět i ty nejsložitější opravy. Výrobu nových hřídelí s čepy tenkými až 0,10 mm, rovnání kol anebo zavrtávání čepů do centrálního vteřinového kola chronografu IWC. Zkrátka, pokud se ve vašich hodinkách skutečně něco zlomilo nebo prasklo, my Vám to díky dvojici těchto strojů opravíme.

PROFESIONÁLNÍ CYKLOMAT

K odzkoušení správného chodu již opravených hodinek slouží zařízení, které se nazývá cyklomat. Ten pohybuje hodinkami ve třech osách a simuluje běžné nošení na ruce. Kontrolujeme samonatahování a přesnost chodu po simulaci. Náš servis disponuje hned dvojicí cyklomatů od věhlasné švýcarské značky Bergeon. Jeden je pomalejší a druhý rychlejší právě pro hodinky, které potřebují pro své natažení více pohybu. Každé mechanické hodinky, po opravě v servisu ONYX, automaticky putují na tyto dva cyklomaty, kde je pak po dobu několika dnů pečlivě sledují hodináři. Tímto pak ručíme zákazníkům opravdu za to, že hodinky jsou nejenom skvěle opraveny, ale i pečlivě odzkoušeny a tím si můžeme dovolit poskytnout až dvouletou záruku tak jako by se jednalo o nové zboží.

PROFESIONÁLNÍ LEŠTIČKA

Každý majitel pěkných hodinek touží po tom, aby hodinky vypadaly jako nové. I to Onyx servis značkových hodinek umí svým zákazníkům splnit, právě díky stroji, který se nazývá leštička. Při renovaci hodinek používáme hned dvojici těchto strojů. První a naprosto bezkonkurenční zařízení od švýcarské značky BERGEON je s proměnlivým řízením otáček a velkým kroutícím momentem a druhé je české výroby značky SWAH, které patří také mezi velmi uznávané stroje. Na hodinkách dokážeme odstranit i velké škrábance a renovovat je tak, že skutečně vypadají jako nové. Na této speciální leštičce hodinky matujeme, nebo leštíme anebo provedeme kombinaci leštění a matování. Podívejte se, jak vypadá naše práce. Uvidíte hodinky s velkými škrábanci před a po vyleštění. 

PROFESIONÁLNÍ ODMAGNETOVAČKA

Magnetická rezonance, běžný holící strojek, fén na vlasy, nebo reproduktory, dokážou dočasně zmagnetizovat hodinky. A to jim rozhodně neprospívá, i když se jedná převážně o dočasné zmagnetizování. I dočasně zmagnetizované hodinky mohou chodit nepravidelně a nepřesně. Proto je důležité, aby v rámci každé opravy proběhlo tzv. odmagnetování. Odmagnetování v našem speciálním stroji probíhá pulsně ve vícero směrech a tím je výsledek dokonalý. Na odmagnetování hodinek používáme špičkový stroj švýcarské značky Greiner Vibrograf.

PROFESIONÁLNÍ ULTRAZVUK

Ultrazvuk je pro nás nepostradatelný pomocník. Při běžném nošení hodinek dochází k postupnému zanesení pouzdra a pásku nečistotami. V rámci vysokého standardu servisu ONYX musí být každá oprava provedena dokonale, tak proto provádíme i čištění pouzder a pásků v ultrazvukových čističkách. Servis má hned dvě tyto zařízení, a to od renomovaných německých značek ELMA a SONOREX. Tyto profesionální stroje pracují v několika frekvenčních pásmech a mají vysoký výkon. V praxi to znamená, že i ty nejodolnější usazeniny a špína nekompromisně zmizí z vašich hodinek. Hodinky jsou pak dokonale čisté.

TLAKOVÝ OTVÍRAČ HODINEK

Před opravou je nejdříve zapotřebí hodinky bezpečně otevřít a po opravě zase bezchybně zavřít. Bez profesionálního vybavení často dochází k mechanickému poškození, vrypům, škrábancům nebo deformováníServis ONYX je vybaven naprostou špičkou na otvírání a zavírání hodinek. Přístroj Bergeon 5700 švýcarské výroby, díky sofistikovaným nástavcům a nastavitelnému přítlaku, vždy zajistí to, že Vaše hodinky otevřeme a zavřeme absolutně bez jakýchkoliv škrábanců a poškození.

PROFESIONÁLNÍ MULTITESTER

Při diagnostice závad a samotné opravě Quartz hodinek je naprosto nepostradatelný multitester. V Onyxu používáme hned dva tyto stroje. Špičkový Švýcarský WITSCHI Q TEST 6000 a MC-100. Tyto stroje umí přesně vyhledat závadu nejen v elektronické části, ale i v mechanické. Hodinář závadu odstraní a pak na stejném stroji proběhne otestování. Mimo jiné tyto stroje měří i přesnost chodu hodinek na 0,01 vteřiny za den. Díky tomu, Vám zákazníkům, můžeme garantovat naprosto perfektní výsledek opravy.

PROFESIONÁLNÍ VIBROGRAF

Vibrograf, neboli časový komparátor je velmi sofistikované zařízení pro seřizování a testování mechanických hodinek. V ONYX servisu značkových hodinek používáme opět dva tyto stroje. WITSCHI WATCH EXPERT III, což je špička švýcarské značky a CX-80L. Vibrograf snímá pomocí velmi citlivého mikrofonu tikot a zvuky hodinek a ty pak převádí do praktického grafu. Díky tomu Vám hodinky hloubkově otestujeme a seřídíme přesnost chodu, tak, jak je to maximálně možné. 

PROFESIONÁLNÍ HODINÁŘSKÝ STŮL

Pro dosažení nejvyšší čistoty jsou naprosto nepostradatelní tlakový vzduch a vakuové odsávání. V ONYX servisu značkových hodinek máme všechny hodinářské stoly napojeny na centrální rozvody a každý hodinářský stůl je vybaven dvojicí speciálních flexibilních držáků německé značky BOLEY s ofukovacím a odsávacím perem. Díky tomu se výrazně eliminuje zanechání, anebo zanesení prachu či nečistot při opravě hodinek. Právě to výrazně zvyšuje úroveň oprav a zaručuje dlouholetý bezproblémový chod vašich hodinek.

ELEKTRONICKÝ SYSTÉM DVEŘÍ

Máme jedinečnou přetlakově větranou a filtrovanou dílnu. Dílna těchto parametrů se řadí k absolutní světové špičce. Systém funguje na principu přetlakového větrání se zpožděným přístupem. Otevírání a zavírání dveří je elektronicky řízené. Při vstupu i odchodu z dílny se sejmutím otisku prstu autorizované osoby aktivuje ventilátor na nejvyšší stupeň a tlakuje místnost vzduchem. Až je tlak dostatečný, otevře se elektronický zámek a tlak uvnitř místnosti vytlačí přefiltrovaný vzduch ven z dílny. Prach nemá šanci dostat se dovnitř. Tím eliminujeme prachové částice v hodinkovém strojku na absolutní minimum. 

DOKONALÁ HODINÁŘSKÁ DÍLNA

Nejdůležitější v hodinářské dílně jsou, kromě profesionálních hodinářů a vybavení, pořádek a čistota. A my na čistotu a pořádek důsledně dbáme každý den. Jak jsme již psali v sekci o vstupních dveřích, napomáhá nám k tomu světový systém cirkulace vzduchu. Investice do systému byla sice obrovská, ale s ohledem na jeho vysokou efektivitu, se vyplatila. Byl to jeden z nejlepších počinů, který jsme kdy v naší dílně uskutečnili. Prašnost je na dílně díky ní na tak nízké úrovni, že je to až neuvěřitelné. Podstatné také je, že nejsme “dílna na koleni,” ale svou velikostí a vybavením jsme světoví. A to stoprocentně oceníte Vy, naši zákazníci.

WITSCHI VIBROGRAF MICROMAT C

Servis ONYX je vybaven špičkovým zařízením, od firmy Witschi, na testování a seřizování mechanických hodinek. Jedná se o automatický vibrograf MICROMAT C. Zařízení samo testuje hodinky a nebo hodinkový strojek v různých polohách, tím simuluje běžný pohyb na ruce, a tak pomáhá odhalit jakoukoliv závadu. Taktéž se na tomto zařízení seřizuje přesnost hodinek. Díky křivce Delta, která přímo udává přesnost chodu v různých polohách, se snáze docílí ideální odchylky chodu. Hodinky námi seřízené na tomto zařízení, jdou s maximální možnou přesností. I to je jeden z důvodů proč právě volit ONYX servis značkových hodinek.

WITSCHI PROOFMASTER PRO

Na testování vodotěsnosti hodinek máme hned několik zařízení. Nejdůležitější z nich je automat PROOFMASTER PRO od značky Witschi. Novinku v segmentu testerů vodotěsnosti uvedli švýcaři na trh cca. před půl rokem a my jsme ho okamžitě zakoupili. Dokonalost měření je zajištěna elektronickým vyhodnocením třístupňového testování hodinek se světelnou signalizací úspěšného, či neúspěšného testu. První test je podtlakový, druhé dva jsou tlakové. První fáze tlakového testu je bezpečnostní, kde testujeme hodinky nejdříve nízkým tlakem, abychom hodinky v případě netěsnosti nepoškodili a závěrečný test pak otestuje hodinky na maximální možný tlak. 

PADESÁTILETÝ SOUSTRUH

Podařil se nám husarský kousek. Objevili jsme a ihned zakoupili zcela nový, nepoužitý hodinářský soustruh. Jedná se o více jak 50 let starý strojTakovýto přesný soustruh je skutečně vyvažován zlatem a na trhu je jich jak šafránu. V obrábění hodinářských dílů se za 50 let pramálo změnilo. A proto ho můžeme využít i v dnešní době. Jeho bezvadný stav je velmi důležitý při výrobě nových velejemných dílů. Díky tomuto soustruhu a umu hodinářů je ONYX servis značkových hodinek schopen vyrobit nové hřídele a nahradit tak původní, zničené. Například i ty, které se dnes již nevyrábí.

ROXER NATATOR

ROXER NATATOR je úzce specializované zařízení na testování extrémně vodotěsných hodinek, například až do 1000 metrů. Na to běžné testery vodotěsnosti nestačí. Proto máme Natator, který dokáže vyvinou tlak až 125 barů. Pro srovnání, běžná pneumatika automobilu se hustí na tlak 2,5 barů. Hodinky vložíme do komory zatopené vodou, komoru uzavřeme, natlakujeme a necháme působit půl hodiny. Poté se za pomoci tepla, studené vody a kondenzačního efektu kontroluje těsnost hodinek. S tímto zařízením je ONYX servis značkových hodinek schopen testovat i speciální, hloubkové potápěčské hodinky.

WITSCHI CHRONOPROOF PRO

Pro rychlé testování vodotěsnosti po výměně baterie, tam kde si zákazník nepřeje provést přetěsnění hodinek, provádíme takzvaný rychlý test přímo na prodejně před jeho očima. K tomu nám slouží novinka od firmy WITSCHI CHRONOPROOF PRO. Jedná se o špičkový základní tester na vodotěsnost. Testování probíhá podtlakově i přetlakově, a to vše za pomoci jednoho integrovaného kompresoru. Testování je zcela automatické a součástí testeru je i tisk protokolu s výsledky testu vodotěsnosti. ONYX servis značkových hodinek je takto schopen velmi ekonomicky a rychle otestovat vodotěsnost hodinek svých zákazníků.

LIS BERGEON

Moderní pouzdra hodinek jsou konstrukčně čím dál tím složitější a někdy se skládají i z několika desítek dílů. Při servisu, může se jednat například o kontrolu těsnění, je zapotřebí tato pouzdra bezpečně rozebrat a mechanicky nepoškodit jakýkoliv díl. A to se může lehce stát bez profesionálního vybavení. V jiném případě se hodinky rozebírají kvůli tomu, abychom mohli dokonale vyleštit jejich povrch. K těmto úkonům nám pomáhá tlakový lis značky BERGEON. Lis disponuje velkým množstvím nástavců a tím, bez rizika poškození, je možná jak montáž, tak i demontáž všech dílů pouzdra.

ROLER

ONYX servis značkových hodinek není pouze vyměňovač náhradních dílů. Na to jsme náležitě hrdí, protože dokážeme spousty dílů vyrobit sami. Pro tento účel vlastníme řadu úzce speciálního nářadí, nástrojů a zařízení. Patří mezi ně i odborně nazývaný ROLER. Některé čepy hodinkových koleček jsou tenké skoro jako vlas. Síla čepu může být i pouhých 0,05 mm. I takto slabý čep je zapotřebí dokonale vyleštit, aby nedošlo k vydírání ložiska a udírání čepu. Do ROLERU se mezi dva upínací trny kolečko upne a lučíkem se s ním otáčí střídavě na obě dvě strany. Speciálním pilníkem se pohybuje vždy do protisměru otáčení a tím se vyleští čep kola, nebo setrvačky do dokonalosti. Díky tomu jsme schopni vyrábět a nahrazovat jakékoliv hřídele hodinek.

HODINÁŘSKÉ PODSTAVEČKY

Hodinářský podstaveček, někdo by řekl taková drobná skoro bezvýznamná věc. Opak je ale pravdou. Hodinář s podstavečky pracuje každý den. U obyčejnějších strojků se obejde i s podstavečkem univerzálním, ale na drahé luxusní hodinky už potřebuje speciální, a to nejlépe na každý stroj originální. Díky tomu může bezpečně a přesně nasadit a seřídit ručičky, odzkoušet funkci tlačítek i chronografu, ale hlavně vše provede bez rizika poškození.

Onyx servis značkových hodinek má nepřeberné množství těchto podstavečků a to i na ty nejzvučnější světové značky jako je OMEGA, BreguetBlancpainZenith, IWC, Rado atd…

OPTICKÝ MIKROSKOP

Optický mikroskop je pro značkový servis naprosto nepostradatelný. Díky našemu mikroskopu můžeme kontrolovat nejenom vady na miniaturních součástkách, ale také ho často využíváme pro přesné mazání jemných hodinkových ložisek a kroku. Hodinky jsou velmi choulostivé na přesné namazání a málo, hodně nebo nesprávné umístění oleje vede k nepřesnému chodu. Je tedy nezbytně nutné, nejenom správné množství oleje, ale i jeho bezchybné a přesné umístění. Vzhledem k tomu, že se kolikrát jedná o velmi malé kapičky, které často nejsou pouhým okem vidět, musí si hodinář pomoci silnou lupou anebo mikroskopem. Výstupní kontrola mikroskopem je pak zárukou kvality odvedené práce.

LEŠTÍRNA

Hodinařina není vždy jen naprosto čistá práce, jak si asi každý myslí. Hodinář se poměrně často ušpiní, když renovuje, nebo leští pouzdra a tahy luxusních hodinek. Naše leštírna je proto oddělené pracoviště, izolované od čisté dílny a určené právě pro tyto špinavé práce. Ale náš servis šel ještě dál. V leštírně máme instalované nejmodernější odsávání s filtrací prachu a nečistot. Je to další stupeň dokonalého servisu.

GALERIE

Translate »