Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700

MIDO

Hodinky Prim mají dlouholetou tradici. Vyrábějí se již od roku 1949 v Novém Městě nad Metují. Jsou to hodinky, které Vy sami nebo Vaši rodiče znají ze školních lavic. Po hodinkách vyráběných v Česku je stále větší zájem. Hodinky Prim spojují tradici, historii výroby a technickou zručnost hodinářů. Historie slavných hodinek PRIM, které se nesmazatelně zapsaly do života milionů lidí, se začala odvíjet rokem 1949, kdy byla v Novém Městě nad Metují slavnostně otevřena pobočka libereckého podniku Chronotechna. Velmi brzy se továrna začala specializovat na výrobu náramkových hodinek, což bylo v té době unikátní – pouze 8 zemí světa se mohlo pochlubit sériovou výrobou náramkových hodinek. Československo díky hodinkám PRIM patřilo mezi ně. Poprvé v historii přestalo být Československo závislé na dovozu hodinek ze zahraničí.

První návrh hodinek PRIM spatřil světlo světa roku 1952 a neustále se vyvíjel až do roku 1956, kdy vznikla série prvních československých hodinek. Další dva roky věnovali odborníci čas testování – každá součástka musela vydržet bezproblémový chod minimálně 15 let, hodinky musely být přesné, spolehlivé a odolné.

Základem dnešního obchodního úspěchu značky PRIM je oživení zájmu o mechanické hodinky a orientace firmy na bezprostřední komunikaci se zákazníkem. Tento zcela ojedinělý obchodní přístup nám umožnil pohotově reagovat na konkrétní a zcela osobitá přání našich zákazníků. Jsme továrna, která umí realizovat sny svých zákazníků.

Odborný názor na značku Prim Manufacture našeho specializovaného servisu značkových hodinek:

“Značka Prim Manufacture z Nového Města nad Metují, je ryzím příkladem toho, že i my Češi dokážeme dělat špičkové věci na světové úrovni.”

Značku Prim Manufacture sledujeme již od jejího vzniku a hodinky Prim ještě déle a musíme uznat, že pánové z Eltonu udělali kus obrovské práce. Vždyť jen fakt, že in-house strojem disponuje v dnešní době jen několik firem na světě a jednou z nich je právě Prim Manufacture, hovoří sám za sebe. Co se týče samotného stroje, za nás hodináře je kalibr 98 vycházející z lety prověřené konstrukce kalibru 96 jeden z nejpovedenějších a nejpříjemnějších strojů s kterými se setkáváme v naší praxi poněvadž běžně opravujeme hodinky všech světových značek za statisíce i milióny korun. Stroj se vyznačuje především minimální potřebou výměny dílů na rozdíl třeba od slavné švýcarské Ety, kde se mění jeden poškozený díl za druhým jak na běžícím páse. To samé platí i o stroji s ručním nátahem.

Při koupi hodinek Prim je zapotřebí se opravdu dobře přesvědčit a ujistit, že opravdu kupujete originál Prim Manufakcture. Trh je bohužel zaplaven obrovským množstvím konkurenčních výrobků, které se taktéž prodávají pod značkou Prim, ale s poctivou kvalitní ruční prací Prim Manufacture nemají nic společného. Jedná se o parazitující firmu, která zcela záměrně kopíruje všechny úspěšné modely Prim Manufacture. Většina jejich hodinek je vyrobena na dálném východě a kvalita je ve srovnání s originálem hanebná. Protože je i řada klasických obchodníků, která podlehla zvuku cinkání peněz a tyto duševně pokleslé výrobky prodává ve svých kamenných prodejnách, nezbývá mi nic jiného než zákazníkovi doporučit řídit se jenom jediným spolehlivým identifikátorem. Hodinky si kupujte jenom tam, kde je viditelné označení Prim Manufacture.

JSME AUTORIZOVANÝ SERVIS I PRO TYTO ZNAČKY


MIDO
MIDO