Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700

ZENO W.B.

ZENO WATCH BASEL JE ŠVÝCARSKÁ HODINÁŘSKÁ FIRMA.

 

PATŘÍ MEZI VYHLÁŠENÉ HODINÁŘSKÉ FIRMY S TRADIČNÍM ZPRACOVÁNÍM, TECHNOLOGIEMI A DESIGNEM NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNÍ.

.

 

Důležité milníky:

Počátek této značky je připisován malé švýcarské vesnici Jura v Cerneux-Godat, kde Jules Godat zřídil skromnou dílnu. Tak, jako mnoho tradičních hodinářů praktikovalo v době vzniku značky své řemeslo z domova, i on trávil dlouhé zimní měsíce prací z domova ve své hodinářské dílně a tak v roce 1868 položil v La Chaux-de-Fonds základy výroby hodinek Zeno. Vyráběl hlavně velké stříbrné kapesní hodinky. Rodinný podnik, ve kterém pracovala i jeho manželka Mary, později rozšířil výrobu a specializoval se i na výrobu přesných železničních kapesních hodinek. V roce 1900 byla dílna ještě více rozšířena a vybavena elektřinou pro pohon strojů. Firmu zasáhla jedna velmi nešťastná událost. Ačkoliv syn Charles Victor Godat převzal produkci, po nějaké době zemřel na otravu krve. Bylo mu pouhých 38 let.

V roce 1920 převzal výrobu hodinek Godat André-Charles Eigeldinger. Firma se specializovala na na výrobu hodinek pro vojenské účely a dále klasických i kapesních hodinek ze stříbra, zlata a platiny. V roce 1922 společnost Eigeldinger & Söhne zaregistrovala značku ZENO. Toto jméno připomíná řeckého filozofa Zenona z Kitionu a znamená „dar Diův.“

Při výrobě hodinek ZENO je věnována velká pozornost výrobě vysoce kvalitních časoměřičů s dobrým poměrem ceny a vákonu. Od roku 1922 vyrábějí hodináři v ZENO jednotlivé kousky s osobitým charakterem a nadčasovým designem.
Poptávka po náramkových hodinkách neustále rostla a v meziválečných letech byla proto výroba převedena na náramkové hodinky. První náramkové hodinky ZENO byly vyrobeny ze zlata a byly určeny výhradně pro export. V roce 1937, u příležitosti 15. výročí značky ZENO, byly vyrobeny první hodinky s integrovanou funkcí stop a akustickým dálkoměrem. V roce 1949 se Zeno poprvé zúčastnil švýcarského veletrhu hodin v Basileji. V následujících letech vyvinuli inženýři Zeno řadu speciálních modelů digitálních hodinek pro zdravotní sestry, nebo stylové hodinky pro teenagery. V roce 1960 výroba dočasně přesunula do dílen Atteslander v Biel, kde byly vyvinuty první mechanické hodinky pro letce.

Rychlé tempo pokroku dnes přináší do našich životů neustálé změny. Přesto se v hodinářských dílnách Zeno stále vyrábějí mechanické náramkové a kapesní hodinky tradičními technikami s výjimečným přístupem koncentrací zkušených hodinářů. Už téměř sto let se hodinky ZENO vyrábějí ve Švýcarsku a převážně ručně. Hodinářské znalosti se dědí z generace na generaci …
Tradiční rodinná společnost se v 21. století prezentuje produktovou řadou s vysokou hodnotou.

Zdroj

Oficiální web této špičkové švýcarské firmy si můžete prohlédnout zde.

 

JSME AUTORIZOVANÝ SERVIS I PRO TYTO ZNAČKY


ZENO W.B.
ZENO W.B.