OMEGA

OMEGA JE ŠVÝCARSKÁ HODINÁŘSKÁ FIRMA. PATŘÍ MEZI NEJSLAVNĚJŠÍ HODINÁŘSKÉ FIRMY NA SVĚTĚ.

Motto firmy:
„Everyone´s choice begins with a dream, because with dreams EVERYTHING IS POSSIBLE“.
“Volba každého z nás začíná sny, protože se sny je možné všechno.”

Omega byla založena v roce 1848 Louisem Brandtem v dílně La Chaux-de-Fonds, Švýcarsko. Toto město je pokládáno za kolébku švýcarských hodinek. Teprve v roce 1894 je v Bienne vytvořen název Omega podle úspěšného modelu hodinek Omega kalibr 19.

Důležité milníky:

V letech 1917 – 1918 je Omega dodavatel hodinek Britskému královskému letectvu (RAF).

V roce 1932 je čas na olympiádě poprvé měřen Omegami a od té doby je tato tradice zachována.

V roce 1965 jsou hodinky Omega vybrány pro NASA jako chronograf pro vesmírné programy. V roce 1969 vstoupil Buzz Aldrin jako druhý člověk v historii na Měsíc a protože Neil Armstrong vystoupil na Měsíc bez hodinek, staly se Aldrinovy hodinky Omega, model Speedmaster, prvními hodinkami na měsíci. V roce 1989 se Omega Professional staly oficiálními hodinkami sovětských astronautů. Bývalý astronaut NASA s československými kořeny Eugene Cernan, poslední člověk na Měsíci, je ambasadorem této značky.

Omega patří mezi známe hodinářské firmy společně s firmami Rolex, Breitling a tvoří nejznámější švýcarské značky hodinek i mezi laiky. Značka Omega je v současnosti součástí Swatch Group, kde zastupuje výrobky vyšší cenové kategorie. Její výrobky jsou označeny Swiss made, protože jejich výroba i montáž je prováděna ve Švýcarsku a je pověstná svojí kvalitou.

Zdroj

Oficiální web této špičkové švýcarské firmy si můžete prohlédnout zde.

JSME AUTORIZOVANÝ SERVIS I PRO TYTO ZNAČKY

Translate »