DAVID ČERMÁK, HODINÁŘ

Když člověk vstoupí po vyučení do pracovního procesu, tak najednou vidí realitu. Škola vás naučí nezbytné základy, bez kterých se neobejdete, ale tady si uvědomíte pojmy, jako je zodpovědnost, komunikace se zákazníkem, morálka a obrovské investice do servisu. Vybavení, které tady máme je pro mě naprostá špička. Zodpovědnost najednou cítím, když vidím, že nám klienti svěřují svoje velmi drahé hodinky. Když je opravuji, snažím se co nejvíce soustředit. Například poprvé jsem byl maximálně opatrný, když se mi do ruky dostaly komplikované švýcarské hodinky Jaguar s rezervou chodu, duálním časem, datem a samonátahem. Tahle věc pro mě byla absolutní novinkou. Líbilo se mi, že mi kolegové poradili jak správně postupovat a mohl jsem se jich na cokoliv zeptat.

Jak jsem se vlastně dostal k hodinářskému řemeslu?

Úplně náhodou. Vystudoval jsem gympl, pak jsem nějakou dobu působil na vysoké škole, ale tam to prostě nebylo to pravé ořechové. To jsem věděl už od začátku, a tak jsem začal hledat něco jiného. A byla to vlastně náhoda, kdy jeden ze známých mluvil o tom, co by dělal, kdyby měl jít ještě studovat. Řekl, že by se vyučil hodinářem. To mě nějak upoutalo, tak jsem se o to začal zajímat. Zaujalo mě to natolik, až jsem se dostal na školu v Jihlavě. Dneska jsem hodinář. Sice na začátku, ale jsem mezi profesionály a vím, že tady získám zkušenosti, praxi, naučím se novým věcem a budu se zrychlovat a zlepšovat.

Nejlepší je pro mě vedení starších a zkušených mistrů v Onyx servisu. Opravdu se mi věnují. Poradí mi vždy, když potřebuji, a to je perfektní, protože na začátku to nikdy není jednoduché.

Pokud ale máte okolo sebe lidi, kteří vám vždy pomohou, tak vás práce skutečně baví, máte z ní radost a každé ráno se do ní těšíte.

Hodinařina mě zaujala natolik, že nyní mám v hlavě jednu novou technologii, takový nápad, který bych chtěl zrealizovat. Možná za pár let vyvinu něco nového, snad na patent. Tak uvidím, jestli se to podaří.

NÁŠ SERVIS JE PERFEKTNÍ

Jsme hrdí na autorizaci našeho servisu od těch nejlepších světových značek

A  jdeme dál, jsme v jednání s dalšími prestižními značkami.