Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700
RUDOLF KALIVODA, MISTR HODINÁŘ

RUDOLF KALIVODA, MISTR HODINÁŘ

Jsem hodinář tělem i duší. Možná, že to zní jako klišé, ale tak to prostě cítím. Touha být nejlepší mě žene dopředu.

Chtěl bych Vám poodkrýt mojí hodinářskou cestu, která začala hned po vyučení hodinářského oboru na tehdy nejlepší škole v ČR, v Polné u Jihlavy, kde jsem měl to štěstí a dostal odborné vzdělání od tehdejší i současné kapacity pana Jaromíra Ondráčka a mistra pana Františka Zavadila . Škola mi dala nutný základ, ale to podstatné, co mě dovedlo až sem, byla tvrdá, ale krásná praxe. Hned po škole, to bylo někdy v devadesátém třetím roce, jsem začal s jedním malým stolkem a několika málo kousky nářadí, které se mimo jiné po revoluci velmi těžko sháněly, doma a na koleni. Nejdříve budíky a velké hodiny, pak hodinky. Z vlastní iniciativy jsem pravidelně dojížděl za vyhlášeným hodinářským mistrem Jaroslavem Uchytilem, který mě zasvěcoval do hodinářské reality a skvěle naučil hodinářské řemeslo. Zbytek jsem se musel naučit sám a v zásadě se učím dodnes. A to je na hodinařině to krásné, že nemá konečnou. Nejde dosáhnout nějaké hranice, kdy člověk umí všechno. Obor jde stále dopředu. Hodinky jsou v dnešní době již naprosto dokonalé, a i pro nejnáročnější klientelu naprosto dostačující. I přesto se stále vyvíjí nové mechanismy, vylepšují se již tak vyprecizované stroje, přidávají se funkce. Na tohle jsou machři Švýcaři. Tady je asi nejvíc znát souboj o dokonalost, a tento věhlas si švýcarské hodinky právem zaslouží. A v tomhle se musí hodinář perfektně vyznat, musí to umět opravit, seřídit, a hlavně být hodně trpělivý, znát postupy a hodně logicky přemýšlet. A to vás naučí jen praxe, jen když máte odvahu, pustit se i do strojů, které jsou řádově ve stovkách tisíc korun. Ano, i tak drahé kousky a nejsložitější komplikace máme v servisu rozebrané do nejmenší součástky a kolečka. A teď si představte, to všechno zase dát dohromady. Hodinařina je úžasná. Úžasná je v tom, že když to dokážete, víte, že jste dál než ostatní.

A to my v našem špičkovém servisu umíme. Je těžké říct, že jsme MISTŘI HODINÁŘI tak, aby to nevyznělo samolibě a povýšeně, ale já si za tím stojím. Náš tým je stoprocentní. Mám okolo sebe skvělé lidi.

 

A  jdeme dál, jsme v jednání s dalšími prestižními značkami. 

 

Tomu, kde jsme teď, předcházela obrovská investice. Zpočátku jsem váhal, protože vybavení a úpravy servisu byly v řádech milionů. Ale šel jsem do toho, protože moje celoživotní filozofie, na které si zakládám, je špičková práce. Mám to takhle naprogramováno od začátku a nechci slevovat. A tohle je cesta. Dnes jsme nejšpičkověji vybavený servis. Prostředí je téměř sterilní a podobá se laboratoři. Skutečně zde chodíme v bílých pláštích, dodržujeme absolutní čistotu. Je to krásná čistá práce. Máme tady i takové vychytávky, jako je přetlakové větrání. Díky tomu máme servis téměř bezprašný. Na podlaze je záchytný koberec, zachycující nečistoty a vše je klimatizováno, aby se nám dobře pracovalo.

Co se týká strojů a přístrojů, pečujeme o vaše kousky například špičkovou ultrazvukovou čističkou ELMA nejvyšší řady, což je v Česku absolutní rarita, profesionálními hodinářskými soustruhy, první německé značky LAINEN a je ten naprostá špička, druhý je taktéž německé výroby Andrä & Zwingenberger, dvěma cyklomaty pro přesnou kontrolu funkčnosti, dvěma leštičkami, jednou od Švýcarské značky BERGEON s proměnlivým řízením otáček a velkým kroutícím momentem a druhou české výroby značky SWAH, máme diagnostické stroje, časové komparátory, několik zařízení na testování vodotěsnosti. Máme vlastně celé portfolio podobných strojů a zařízení, které nám zdokonalují podmínky a Vám garantují bezchybnou práci.

Chtěl bych Vám nabídnout komplexní služby našeho profesionálního servisu. O vaše cenné kousky se postará tým mistrů hodinářů a vím, že budete maximálně spokojeni. Pokud byste měli cestu, zavolejte nám a rádi vás provedeme v našem servisu a ukážeme Vám naši práci. Budeme se těšit.

Rudolf Kalivoda, mistr hodinář a majitel

RUDOLF KALIVODA, MISTR HODINÁŘ
RUDOLF KALIVODA, MISTR HODINÁŘ